ActivismRezumat video al Congresului PES de la Praga

14 ianuarie 20101

PES activists Suceava are o noua structură şi în Municipiul Suceava, odată cu reuniunea de constituire a Organizaţiei PES Activists Suceava – Filiala Municipiului Suceava .

La acest eveniment au participat numeroşi invitaţi : senatorul Ovidiu Donţu – preşedinte PSD Municipiul Suceava, Gabriel Costache – preşedinte coordonator PES activists Suceava, Solcan Alexadru -preşedinte TSD Suceava şi alte persoane din structura europeană a partidului.

În urma alegerilor, în funcţia de Preşedinte – Coordonator municipal al PES Activists Municipiul Suceava a fost ales candidatul Mihalache Cristian Gyane . “Rolul nostru este acela de a dezvolta dezbaterile pe teme europene, dar și o apropiere de oamenii din societatea civilă de stânga. Vrem să demonstrăm că solidaritatea nu este o valoare pierdută, că este important să conștientizam nevoia unei acțiuni colective pentru dezvoltarea municipiului Suceava.” a declarat Cristian Gyane Mihalache noul Preşedinte – Coordonator PES Activists Municipiul Suceava.

“Mi-am dorit să punem bazele şi în municipiul Suceava unei structuri solide și dinamice, care să coaguleze idei și să genereze acțiuni și politici publice cât mai apropiate de cetățenii ale căror convingeri sunt puternic atașate de valorile sociale și de stânga. În consecință, am încredere că prezența noastră la fiecare nivel decizional o să contribuie la întărirea ideologică a partidului, la o reașezare a ideilor sociale și de stânga în prim-planul acțiunii politice a PSD și la o punere în context european a activității colegilor de partid.”  a declarat Gabriel Costache Preşedinte – Coordonator Judeţean PES Activists Suceava.

 
În funcţiile de Vicepreşedinţi ai Organizaţiei Municipale PES Activists Suceava au fost aleşi următorii: Pohoaţă Manuela, Gălăţeanu Ioan Sorin, Buciac Ioan Gabriel, Gherasim Valerica, Oghinciuc Cristinel, iar în funcţia de Secretar al organizaţiei Fuior Iulia.

 

12 comments

  • Roxxy

    16 mai 2016 at 9:13 pm

    In sfrasit se va face un lucrur bun pentru Suceava

  • ปั้มไลค์

    5 noiembrie 2019 at 11:14 pm

    Like!! I blog quite often and I genuinely thank you for your information. The article has truly peaked my interest.

  • tinyurl.com

    23 noiembrie 2019 at 11:05 am

    It’s hard to find experienced people for this subject, however,
    you sound like you know what you’re talking about! Thanks

  • http://tinyurl.com/uuz3npl

    24 noiembrie 2019 at 10:53 pm

    Its like you read my mind! You appear to know a lot about
    this, like you wrote the book in it or something.
    I think that you can do with a few pics to drive the message home a bit, but other than that, this is magnificent blog.
    A fantastic read. I will certainly be back.

  • coconut oil then

    25 noiembrie 2019 at 10:50 pm

    This site was… how do I say it? Relevant!!
    Finally I’ve found something which helped me.
    Many thanks!

  • ps4 games

    28 noiembrie 2019 at 12:07 pm

    Hi! Would you mind if I share your blog with my twitter group?
    There’s a lot of folks that I think would really appreciate your
    content. Please let me know. Many thanks

  • ps4 games

    1 decembrie 2019 at 11:11 am

    I was wondering if you ever thought of changing the layout
    of your site? Its very well written; I love what
    youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content
    so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2
    images. Maybe you could space it out better?

  • quest bars cheap coupon twitter

    2 decembrie 2019 at 9:48 pm

    Article writing is also a excitement, if you be acquainted with
    then you can write otherwise it is complex to write.

  • ps4 games

    5 decembrie 2019 at 8:38 am

    What’s up Dear, are you genuinely visiting this website
    on a regular basis, if so then you will definitely get fastidious know-how.

  • ps4 games

    5 decembrie 2019 at 11:54 pm

    Thanks a bunch for sharing this with all people you actually realize what you’re speaking approximately!
    Bookmarked. Kindly additionally discuss with my website =).

    We could have a link change agreement between us

  • ps4 games

    12 decembrie 2019 at 1:14 am

    I’m not sure why but this web site is loading extremely slow for me.
    Is anyone else having this issue or is it a issue on my end?
    I’ll check back later on and see if the problem still exists.